Loading...

“ Neden mi Az Uyuyoruz ? Çünkü Daha Çok Üretiyoruz . . .”

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Sosyal medya; kişilerin ya da markaların hedef kitlesine, kendini özgürce anlatabildiği ve düşüncesini ifade edebildiği internet üzerinde farklı tarzlarda yer alan platformlardır. Günümüzde bu kadar fazla kullanılmasındaki tüm nedenler bu tanımda neredeyse mevcut. Marka ya da kişi, göreceli olarak bir ücret ödemeden sosyal medya üzerinden hedef kitlesine hitap edebiliyor.
En önemlisi de kendisini, algısını, tarzını, düşüncesini özgürce insanlarla paylaşabiliyor. Üstelik kendi tarzına uygun sosyal medya platformlarından birini ya da birden fazlasını seçebiliyor. Instagram’ı seçerek sadece fotoğraflarla daha seviyeli şekilde kendini yansıtabiliyor, Youtube’u seçerek sadece videolarla kendini yansıtabiliyor, Linkedin’i seçerek tamamen kurumsal ya da Snapchat’i seçerek eğlence odaklı olabiliyor. Facebook’u tercih ederek de hepsini gerçekleştirebiliyor. Temel hedef sosyal medyanın sunduğu imkanlardan en doğru şekilde yararlanarak; marka tanınırlığınızı arttırmak, sektörel prestijinizi yükseltmek, yeni müşteriler kazanmak ve mevcut müşterilerinizle bağ kurarak sadık müşteriler yaratmaktır. Hedef kitlenize bağlı olarak, aktif olarak markanızın bulunması gereken sosyal medya platformlarını belirledikten sonra, markanızın dijital dünyadaki iletişim dilini kuruyoruz.

Sosyal medya; televizyon gazete ve film gibi geleneksel medya mecralarından daha çok tercih edilir. Çünkü;

  • Bu mecralardan daha fazla erişilebilir durumdadır. Sosyal medya, herkes tarafından kullanılabilir. Geleneksel medya kontrol altındadır.
  • Geleneksel medya ortaya çıktıktan sonra değiştirilemez ancak sosyal medyada paylaşımlara yorumlara anında müdahale edilebilir.
  • Sosyal medya tamamen özgürdür. Bu kadar fazla tercih edilmesinin en büyük nedeni herkesin kendini özgürce ifade edebilmesidir.

  •