Loading...

“ Neden mi Az Uyuyoruz ? Çünkü Daha Çok Üretiyoruz . . .”

TEKNİK BİLGİLER

Sosyal Medyanın İşletmeler İçin Önemi

Sosyal medyanın en önemli özelliklerinden biri de hızlı etkileşimdir. Yayınladığınız bir iletiye saniyeler için de cevap alabilir, böylece tüketicinin nabzını ölçebilirsiniz. Tüketici araştırmalarına harcanan paralar burada geçerli değildir. Sosyal medya sayesinde şirketler kendi müşterileriyle bağlantı içinde olup, onların olumlu ya da olumsuz yorumlarından yola çıkarak tedbirlerini alabilirler. Sosyal medya reklama göre daha kalıcı bir niteliğe sahiptir. Çok para harcadığınız bir reklam bazen boşa gidebilirken, sosyal medyada örneğin Facebook sayfanızı beğenen biri, beğenisini geri almadığı sürece yayınladığınız her türlü içeriği görecektir. Sosyal medyanın şirketler için sağlayacağı artıları şu şekilde de sıralayabiliriz:

  • İnternet, diğer pazarlama kanallarına göre daha fazla sayıda kişiye ulaşma imkanı tanır.
  • Sosyal medyada var olmak kolay ve diğer reklam araçlarına göre daha düşük maliyetlidir.
  • Sosyal medya stratejiniz ile kolaylıkla mevcut pazarlama planınızı geliştirebilirsiniz.
  • Sosyal ağlarda aktif olan kişilerin %53’ü belirli markaları takip edip, bu mecralarda onlar hakkında konuşuyor.
  • Sosyal medya, şirketinizin yükselmesinde ve müşterilerle kolayca bağlantı halinde olmasında en kolay, en ucuz ve en hızlı yoldur.
  • Yapılan araştırmalarda, şirketlerin sosyal ağlarda kendi marka avukatlarını oluşturabildikleri ve bu sayede satışlarını %48 artırdıkları görülüyor.

    Sosyal medya artık her kesimden insanın gündelik yaşamının vazgeçilmez bir parçası olmuş ve kişilerin birbirleriyle olan etkileşimlerinde büyük rol oynamaktadır. Şirketlerin bu güçlü mecrada var olmaları, kendileri ve müşterileri açısından çok önemlidir. Bunun farkına varan şirketler sosyal medyanın getirdiği artıların meyvelerini toplamaya çoktan başladı bile…

  •